Wpisz aby wyszukać

Aktywnie z pomysłem

Czas z dzieckiem czyli w poszukiwaniu placu zabaw

Podziel się

Dzieci kochają place zabaw, wypatrują je z daleka. Maja swoje ulubione. Niekonieczne te same, które my uważamy za bezpieczne. Place zabaw różnią się jakością i wielkością. Do dobrego placu zabaw gotowi jesteśmy specjalnie jechać. Dzięki takiemu wyjściu możemy wreszcie chwile odpocząć od naszych ukochanych małych stworzeń.

Czas, który nasze dzieci spędzają na świeżym powietrzu zawsze jest wartościowy. Jest to bardzo fajny sposób spędzania czas wolnego, zapewniający nam chwile spokoju w domu. Dziecko zmęczone to dziecko, które pójdzie normalnie spać. Czas przed komputerem niestety w przypadku małych dzieci doprowadza tylko do ich wzmożonej aktywności. Robią się nerwowe.

Każdy rodzic we, jak trudno zapanować nad pociechą, która ze względu na brzydką pogodę spędziła dzień w domu. Dzieci muszą się wybiegać, wyszaleć, a plac zabaw jest najlepszym dla tego miejscem. Są to miejsca zabezpieczone, czyste i zapewniające maksimum rozrywki – dziecko spotyka rówieśników a my możemy porozmawiać z innym rodzicem lub spokojne poczytać książkę.

Obecnie niemal na każdym blokowisku jest kilka placów zabaw. Miasta prześcigają się w ich budowaniu i pomału gonimy Zachód, gdzie każdy park i skwer zagospodarowany jest w ten czy inny sposób. Plac zabaw pod blokiem to marzenie każdego rodzica. Pytanie tylko czy place te są bezpieczne? Czy możemy spokoje wpuścić dziecko nie bojąc się, ze sprzęt jest uszkodzony?

Dzieci i zajęcia

Wielu rodziców dwoi się i troi, by znaleźć odpowiednie zajęcie, które pomoże ich dzieciom odpowiednio zagospodarować czas wolny, który pozostaje im po szkole i wszystkich obowiązkach domowych. Niektórzy z nich stawiają na dodatkową naukę, czyli tak zwane korepetycje, mogące pomóc ich pociechom poprawić wyniki w nauce i tym samym poprawić ich orientację na przedmioty. Jest to dobrym sposobem, gdy dziecku nie idzie zbyt dobrze w szkole, a korepetytor ma takie podejście do dziecka, że nauka idzie mu lepiej.

Trudniej jednak wyciągnąć coś z takich dodatkowych zajęć, jeżeli nauczyciel i uczeń nie nadają na tych samych falach, bądź dziecko wie więcej niżeli osoba, która je uczy. W takich wypadkach wielu rodziców wybiera drugą formę zajęcia wolnego czasu, czyli naukę czegoś nowego, interesującego i czegoś, co dziecko polubi (choć w teorii). Nauka tańca, śpiewu, gry na jakimś instrumencie, zajęcia fizyczne, gimnastyka, sporty grupowe, bojowe czy treningowe. To coś co w dość ciekawy sposób zajmie wolny czas dziecka, ratując go tym samym od uroku, jakim rzuca brutalny świat. Chcąc pomóc dziecku zaaklimatyzować się w nowym miejscu trzeba wybrać takie zjecie, na które dziecko wyrazi ochotę chodzenia bądź takie, na które wybierze się również jego przyjaciel. Gdy będzie odpowiednio dobrane, będziemy mieć gwarancje na to, że czas został odpowiednio zorganizowany,a a dziecko czerpie przyjemność z zabawy.

Kolejny artykuł

Leave a Comment

Next Up