Wpisz aby wyszukać

Aktywnie z pomysłem

Biegowe imprezy

Podziel się

Biegowe imprezy stają się coraz bardziej popularne i mnożą się, jak grzyby po deszczu. Powodem takiej aktywności jest moda na bieganie. Biega się już w szkołach (ale jest to bieganie przymusowe), by dalej móc to kontynuować. Wystarczą odpowiednie buty, wygodne spodnie i koszulka i już można oddać się tej miłej aktywności.

W kalendarzu i repertuarze biegowym każdy znajdzie coś dla siebie – i ten, kto dopiero zaczyna biegać, i ten, kto dąży do pokonywania coraz dłuższych dystansów w jak najkrótszym czasie. Najpopularniejsze wśród amatorów są jednak biegi w przedziale od pięciu do 42 kilometrów. Na mniejsze dystanse biegają dzieci, ewentualnie są to biegi charytatywne. Wtedy nie tyle chodzi o sprawdzenie siebie, co o pokazanie swoich przekonań, utożsamienie się z jakąś ideą i oczywiście – o promowanie zdrowego stylu życia.

Każdy uczestnik (po zapisaniu się i uiszczeniu płaty) dostaje koszulkę z logo imprezy, chipa, mierzącego czas i inne gadżety sponsorskie (nie zawsze związane z biegiem, ale równie miłe). Jeśli chodzi o atmosferę takich biegowych imprez to oprócz samego pokonania trasy ważna jest cała otoczka – namioty, w których robi się badania, sprawdza kondycję, zapoznaje z ćwiczeniami rozgrzewającymi, uprawia aerobik, poznaje wskazówki dietetyczne.

Wzdłuż trasy przemierzanej przez biegaczy gromadzą się tłumy kibiców, którzy oklaskują przebiegających i dopingują do wytrwałego, szybszego i dalszego biegu. Ogólnie – panuje wielka radość ze wszystkich stron! A największa jest wtedy, kiedy poszczególni biegacze przekraczają linię mety. Każdy z nich dostaje medal lub dyplom (bez względu na zajęte miejsce) i dla samego siebie jest zwycięzcą!

Wcześniejszy artykuł
Kolejny artykuł

Leave a Comment

Next Up