Wpisz aby wyszukać

Sportowe fakty

E-sport

Podziel się

Sport to już nie tylko piłka nożna, zapasy czy jazda konna. Żyjemy w czasach, w których postęp technologiczny wręcz wymusił powstanie nowych dziedzin sportowych. Do nowoczesnej dziedziny sportu należy m.in. e-sport, czyli po prostu granie w gry wieloosobowe poprzez sieć. Uwielbiasz grać w jakąś grę?

Może czas, aby z rzemieślnika stać się mistrzem? Jeśli tak to e-sport należy do ciebie. Wielu zawodników zaczynało od zwykłego grania z kumplami przy jednym komputerze. Teraz należą oni do wąskiego grona osób, które są mistrzami gier i czerpią z tego zyski. W wielu imprezach i turniejach główne nagrody to duże sumy pieniędzy, a fanów i kibiców tego typu sportu przybywa z każdym rokiem.

Co będzie potrzebne? Czas, komputer, najlepiej podłączony do Internetu i zamiłowanie do gier. E-sport preferuje szeroki wachlarz gatunków do wyboru, miejsce odnajdą tu fani strategii, „strzelanek”, a nawet wyścigów samochodowych.

Wielu cenionych graczy nie tylko czerpie korzyści z wszelkiej maści turniejów i zawodów, do zarobków dochodzą także produkty od producentów, możliwość reklamowania sprzętu komputerowego czy w końcu wyjazdy do różnorodnych krajów na zawody, co zwykle łączy się ze zwiedzaniem danego kraju i pobytem w hotelach. Jeśli jesteś fanatykiem jakiejś gry i nie możesz bez niej zmrużyć oka, a jedynym zawodem w jakim siebie widzisz jest zawód gracza to może czas zainteresować się profesjonalnym graniem na komputerze.

Bądź sławny w Internecie!

Niektórzy, aby „jakoś” spędzić wolny czas, odpalamy kamerę i po prostu nagrywamy głupoty jakie akurat przyjdą nam do głowy. Śmiesznie wyglądający sąsiad, szalony pies, biegający za piłką, popis akrobatyczny znajomego czy też monolog prosto do kamery na jakiś ważny temat. A może warto dać szansę, aby wideo zrobiło furorę w sieci? Poprzez globalizację mnóstwo rzeczy przenosi się do sieci, w tym rozrywka.

Niezliczona ilość amatorskich filmów dostaje się do sieci, ale największą uwagę należy zwrócić na ich autorów, którzy często w sposób bardzo prosty zyskują rozgłos, a nawet traktują nagrywanie i udostępnianie filmów wideo jako pracę. Nie musisz jednak od razu robić śmieszne rzeczy, które rozbroją wszystkich i doprowadzą widzów do łez. Możesz np. nagrywać jak gotujesz jakiś wymyślny przepis lub recenzujesz ulubiony film. Realizować się możesz w dowolnej dziedzinie życia, a przy tym dzielić się wiedzą i doświadczeniem z wieloma ludzi.

Co więcej, dla niektórych jest to również sposób na zarobek, który mogą czerpać z reklam umieszczanych w swoich filmach, a nawet z liczby odwiedzin ich filmów. Z czasem wielu autorów filmów inwestuje w coraz lepszy sprzęt, wzbogaca treść i rozszerza swoje horyzonty oraz zainteresowania. Kręcą coraz więcej filmów na o wiele większą skalę, często zapraszają innych autorów do współpracy tworząc konferencje i spotkania. Dzięki temu stają się nie tylko bogatsi w pieniądze, ale również nowe doświadczenia, znajomości oraz wiedzę.

Leave a Comment