Wpisz aby wyszukać

Aktywnie z pomysłem

Jazda na maksa

Podziel się

W ostatnim czasie, coraz bardziej staje się popularne wydawanie pieniędzy na drobne przyjemności. Nie tylko na zabiegi upiększające, dobra materialne czy tym podobne dodatki ułatwiające życie, ale na coś, co w dużej mierze wpływa na samopoczucie.

Wielu jest ludzi na świecie, którzy lubią poczuć ten niesamowity dreszczyk adrenaliny. Wielu jest takich, którzy nie boją się stawiać wszystkiego na tę jedną kartę, która daje to poczucie swobody. Jedną opcją, która pasuje do takiego rozwiązania jest skorzystanie z możliwości poczucia tego przysłowiowego wiatru we włosach.

Jazda sportowym autem po ulicach naszych pięknych miast jest jednym z takich rozwiązań. W internecie jest sporo takich ofert. Można wybrać sobie auto, którym chce się przejechać. Za dodatkową dopłatą można nie tylko podziwiać widoki, ale również usiąść na przednim siedzeniu jako kierowca i czuć się jak prawdziwa gwiazda.

Można również skorzystać z innych atrakcji, jeżeli nie jest się zwolennikiem sportowych cudeniek. Można na przykład zasiąść za kierownicą naprawdę potężnego terenowego wozu i wziąć udział w prawdziwym rajdzie terenowym. Można zabawić się na całego i poczuć ten dreszczyk, o którym się marzy od dziecka. Wszystko ma swoja cenę, a taka zabawa to idealne rozwiązanie. Nie tylko dla własnych przyjemności, ale również dla tych, którzy nie wiedzą, co zakupić na prezent, czy też podarować fanowi motoryzacji.

Gry miejskie

Gry miejskie stają się nowa forma rozrywki, popularną w wielu miastach. Ich głównym założeniem jest wykorzystywanie przestrzeni miejskiej, jako ważnego elementu rozgrywkowego. Mają łączyć w sobie cechy gier tradycyjnych, komputerowych oraz harcerskich podchodów. Choć popularne są przede wszystkim w dużych miastach, to jednak pojawiają się i w mniejszych miejscowościach (raczej rzadko na wsiach – o czym zresztą świadczy ich nazwa).

Organizowane są jako dodatki do okolicznościowych imprez miejskich, ale także jako projekty w pełni niezależne i oderwane od innych eventów. Czasami wykorzystują dodatkowe możliwości technologiczne (konieczne jest zainstalowanie jakiejś aplikacji), a czasem ograniczają się do tradycyjnych kartek oraz ołówków i długopisów. Trasy konkursowe mogą być zaplanowane dla uczestników pieszych, rowerowych, rolkowych, samochodowych itp. Czas też jest różny w zależności od konieczności wykonania zadania (ale raczej zaczynają się i kończą w obrębie jednego dnia). Tematyka gier może być różnorodna – od wydarzeń historycznych (związanych z miastem, regionem lub krajem), przez literaturę i znane postacie, po historie wymyślone przez autorów gry. Uczestnikiem może być każdy, choć dużo większą popularnością cieszą się gry grupowe. Kiedy kilka osób może się rozdzielić i iść w tym samym czasie w różne miejsca, by zaoszczędzić czas, pozostając jednak cały czas w kontakcie z partnerem. Taka gra miejska to naprawdę przyjemna forma rozrywki, posiadająca walory edukacyjne – poznajesz autorów literackich, historię i topografię miasta. Odkrywasz nowe miejsca. A przede wszystkim – świetnie się bawisz!

 

Wcześniejszy artykuł
Kolejny artykuł

Leave a Comment