Wpisz aby wyszukać

Czas wolny

Gra w szachy

Podziel się

Chociaż niektórzy się z tym nie zgadzają, powszechnie uważa się, że gra szachy to sport. Zazwyczaj ze sportem kojarzy się ruch i wysiłek fizyczny, być może dlatego dla niektórych to stwierdzenie jest ciągle zdumiewające. Szachy to przecież zdecydowanie wysiłek umysłowy, a nie fizyczny. Jednak, czy komuś się to podoba, czy nie, są one uważane za dyscyplinę sportową.

Mało tego, jest to bardzo rozwinięta i prężnie działająca dziedzina sportu. Mamy przecież różne zawody czy mistrzostwa na tym polu. Ludzie szkolą się i trenują latami, aby potem zostać mistrzem. Są specjalne szkoły czy szkółki, gdzie można wziąć lekcję gry w szachy i uczyć się pod okiem profesjonalistów. Ludzie, którzy na co dzień się tym zajmują podchodzą do tego bardzo poważnie, co dla niektórych jest nie do pomyślenia. Oni po prostu ze swojego hobby i formy umilania sobie wolnego czasu zrobili sposobem na życie.

Chociaż by z tego powodu nie wypada ich lekceważyć, śmiać się z tego, a należy im się szacunek. Gra w szachy jest na tyle prężnie działającą dyscypliną sportową, że organizowane są międzynarodowe mistrzostwa, na które jeżdżą najlepsi reprezentanci różnych państw, co na pewno jest dla nich bardzo ważne. Skoro jakaś odpowiednia komisja, która się na tym zna, oficjalnie uznała szachy za dziedzinę sportu, to coś w tym musi być. Może ta dziedzina, nie rozwija mięśni, tężyzny fizycznej i nie poprawia kondycji, ale na pewno porusza i pobudza nasze szare komórki.

Monopol na monopoly

7. Co robić, żeby nasz wolny czas nie był nudny, monotonny i przewidywalny? W jaki sposób możemy urozmaicić nasze chwile spędzone ze znajomymi? Nudzą cię dotychczasowe spotkania z przyjaciółmi? Właśnie dzisiaj możesz coś zmienić w swoim życiu prywatnym! Zapytasz, co?

Najlepszym, starym i przez wielu uważany za przereklamowany sposób na przyjemne spędzanie wolnego czasu to granie w gry planszowe! Jest ich naprawdę mnóstwo, w zależności od tego, co lubisz robić, czy wolisz ostrą rywalizację, czy też raczej coś łagodniejszego, a może gra pełna akcji? Możesz grać, w co chcesz! Gry możesz znaleźć zarówno w sklepach, jak i w internetowej sprzedaży. Dają one niesamowicie dużo zabawy: emocje, śmiech, rywalizacja to elementy nieodłącznie towarzyszące grom planszowym.

Dzięki nim, nie tylko mile spędzisz czas! Rozwijają one zdolność logicznego myślenia i koncentrację. Dają nam mnóstwo satysfakcji, a także uczą, jak radzić sobie z porażkami. Dodatkowym atutem jest czas, który przeznaczasz na grę: budujesz nowe relacje z ludźmi, a także pogłębiasz stare! Bo przecież dla dzisiejszej jednostki bardzo ważne jest zaangażowanie emocjonalne w życie rodzinne i towarzyskie.

Dlatego nie czekaj! Już dziś (ewentualnie jutro) wybierz się na zakupy! Zainwestuj w grę, która swoim opisem, przykuje twoją uwagę i spełni twoje oczekiwania. Zrób to dla własnej przyjemności! Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wiele zyskujesz, więc nie zwlekaj! Spraw sobie przyjemność!

Wcześniejszy artykuł
Kolejny artykuł

Leave a Comment