Wpisz aby wyszukać

Aktywnie z pomysłem

Gra w piłkę a zdrowie człowieka

Podziel się

Aktywność fizyczna jest bardzo istotnym elementem naszego życia, ponieważ gdybyśmy nie uprawiali sportu – to nasze ciało zmieniłoby się w jedną wielką chorobę. Dlatego też, każdy człowiek powinien od czasu do czasu coś ćwiczyć – ale jak to robić w czasie chińskiej pandemii?

Jak regularne ćwiczenia wpływają na nasz organizm?

Aktywność fizyczna odgrywa w naszym życiu pierwsze skrzypce, ponieważ bez niej tak naprawdę nasz gatunek nigdy by nie opanował całego globu, jednakże w dzisiejszych czasach tylko część z nas uprawia jakąś dyscyplinę sportu w sposób regularny. Większość osób zapomina że aktywny wypoczynek jest dla naszego organizmu korzystniejszy niż wypoczynek bierny. Każdy blog sportowy nam to powie, że jesteśmy w stanie znaleźć dyscyplinę sportu, którą polubimy – o ile będziemy mieć do tego motywację. Aktywny tryb życia niesie ze sobą szereg korzyści. Na przykład – osoby w sposób systematyczny uprawiające sport są nie tylko szczuplejsze, lecz także, dzięki lepszemu dotlenieniu mózgu mają sprawniejszą pamięć i koncentrację. Jest to szczególnie przydatne kiedy na przykład lubimy zajmować się czymś, co wymaga od nas przejścia ,,na wyższy poziom” koncentracji.

Zalety uprawiania piłki nożnej

Systematyczne uprawianie sportu to najskuteczniejszy i najtańszy sposób na uniknięcie wielu chorób. Siedzący tryb życia wpływa w sposób niekorzystny nie tylko na nasze samopoczucie, ale przede wszystkim na naszą kondycję. Dlatego zamiast oglądać wiadomości o piłce nożnej, zdecydowanie lepiej jest o to zdrowie zadbać. Dbając o aktywność fizyczną sprawiamy, że jakość naszego życia jest po prostu lepsza. Ruch ma szczególnie korzystny wpływ na układ oddechowy, krwionośny oraz układ ruchu. Ponadto ,dzięki regularnym treningom zwiększa się pojemność płuc, maksymalny stopień wentylacji oraz ilość krwi wtłaczanej z płuc do krwiobiegu – a co za tym idzie większa wytrzymałość organizmu. Podczas regularnych ćwiczeń, nasz organizm wolniej się męczy i dłużej zachowuje siły. Takie czynniki są ważne, ponieważ pomagają one nam zachować spokój, kiedy znajdujemy się w stresującej sytuacji, na przykład na rozmowie o pracę.

Unikaj monotonności!

Chyba nikt nie lubi monotonnych treningów, dlatego też ważne jest to, abyś pozwolił sobie na zmianę od czasu do czasu – wystarczy na przykład zamiast kolejnego, rutynowego biegania – ruszyć w inny teren bądź po prostu zacząć wykonywać inne ćwiczenia. Jeśli jednak ćwiczysz w domu – dodaj coś nowego na przykład butelki z piaskiem lub też inny, nowy sprzęt do ćwiczeń. Zamiast powtarzać te ćwiczenia, na które nie masz ochoty – poszukaj takich – które sprawiają ci przyjemność. Wstawanie z negatywnym nastawieniem na trening na pewno ci nie pomoże, dlatego też odpowiednie planowanie czasu aktywności realnie, stosownie do swoich możliwości i planu dnia pomoże ci odpowiednio zająć się problemem twojej motywacji. Jeśli dzień był wyjątkowo stresujący – warto zrobić takie ćwiczenia, które ten stres rozładują. Jeśli jednak czujesz się zmęczona/zmęczony – nie rób ćwiczeń na siłę, czasami po prostu nie warto robić czegoś wbrew sobie, bo będzie to miało odwrotny skutek. Istnieje setki przykładów robienia czegoś na siłę – wystarczy tylko się rozejrzeć.
.

Leave a Comment