Wpisz aby wyszukać

Czas wolny

Karty wracają do gry

Podziel się

Trzymasz je w pudełku, może być z kartonu, może być blaszane. Możesz upchnąć je do plecaka, włożyć do kieszeni albo torby. Możliwości rozgrywki jest wiele – wojna, szukanie par, oszukiwanie, blefowanie. Kawałek papieru z nadrukiem bądź symbolem.

Karty do gry to połączenie prostoty budowy z wyjątkową kreatywnością w zakresie możliwości tworzenia rozgrywki. Możesz grać podczas podróży do szkoły, pracy, w domu, ze znajomymi i z rodziną. Do wyboru jest cała gama różnorodnych gier, które w różnym stopniu kładą nacisk na nasze zdolności intelektualne.

Zwykle nieskomplikowane zasady gry można objaśnić w ciągu kilku minut, a przy doborowym towarzystwie i odpowiedniej atmosferze rozgrywka może trwać godzinami. To wyboru jest mnóstwo rodzajów kart, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wiele z nich robionych jest specjalnie z myślą o seriach animowanych, filmach czy grach komputerowych. Rozwijają one również znane marki oraz promują wszelkiego rodzaju produkty np. poprzez nadruki z lokowanymi produktami lub promocyjny charakter samej rozgrywki.

O sile i popularności gier karcianych może świadczyć fakt, że dostępne są one w wersjach elektronicznych oraz online, a wiele komputerów ma je wgrane w swoich wersjach fabrycznych. Ponadto, mają one mocny status jeśli chodzi o gry w kasynach i są uważane za wręcz kultową grę hazardową. Karty to niestarzejąca się rozrywka i stały bywalec imprez, prywatek oraz spotkań rodzinnych. To gra łącząca nie tylko pokolenia, ale także ludzi.

Jak spędzić wieczór ze znajomymi?

Jak obecne młodzież spędza czas? Co robimy spotykając się ze znajomymi? Czy faktem jest, że młodzież tylko pije? Wydaje się, że tak – tak bowiem najczęściej jest przedstawiana. W rzeczywistości jednak rzeczy, które obecnie robią młodzi ludzie spędzając wolny czas jest mnóstwo. Coraz bardziej popularne jest wspólne gotowanie, przyjaciele spotykają się organizując tematyczne kulinarne spotkania. Możemy zamienić swoje mieszkanie w tropiki, przenieść się do Japonii, zrobić meksykańskie drinki lub zamienić dom w czeską knajpę. Gotowanie zbliża ludzi, a wspólne jedzenie jest najważniejszym scalającym narzędziem. Oprócz tego bardzo popularne stają się gry planszowe i komputerowe, w które można grać w większym gronie.

Wracają do łask kalambury i wieczory z quizami. Również wiele lokali na mieście zaczyna oferować gry, zaprasza na konkursy wiedzy, karaoke. Coraz więcej ludzi uprawia też wspólnie sport, basen czy bieganie to fajny sposób spędzenia z kimś czasu. Robimy się ambitniejsi, zwykłe siedzenie przy barze czy wyjście do kina przestaje nas satysfakcjonować. Odnawiane są kluby książki, przygotowywane happeningi czy organizowane amatorskie zespoły i teatry. Chętnie widzielibyśmy w naszych miastach kryte lodowiska lub hale sportowe z grami zespołowymi. Lubimy aktywny wypoczynek. Wspólny wyjazd z przyjaciółmi w góry z namiotem lub nad morze do domków, to fajny pomysł na weekend. Jak spędzić wieczór ze znajomymi – aktywnie! Bilard, lotki, kręgle – oferta jest ciągle rozszerzana.

Wcześniejszy artykuł

Leave a Comment