Wpisz aby wyszukać

Czas wolny

Gry planszowe – wielki powrót?

Podziel się

Gry planszowe to świetne rozwiązanie na spędzanie wieczorów z przyjaciółmi lub rodziną. Gier planszowych na rynku jest coraz więcej. Od skierowanych dla najmłodszych takich jak „Trio” czy „Unikat” które na pewno zachwycą dzieci do dziesięciu lat, jak tradycyjny „Monopol” dla trochę już starszych smyków.

Olbrzymia oferta skierowana dla dorosłych, na rynku mamy wiec „Kolejkę”, „Zombie”, „Talizman”, historyczne „Powstanie Warszawskie” czy humorystyczny „Świat Dysku” na podstawie książkę Pratchetta. Gry planszowe stanowią świetną rozrywkę na sobotnie wieczory przy znajomych.

Są zabawne, edukacyjne, logiczne. Można grać w większym gronie lub w parach. Zabawa jest przednia, a rynek gier planszowych coraz większy. Na Polskim rynku bardzo popularna jest firma Granna, która swoją ofertę kieruje do młodych graczy. Karcianki maja swoje fankluby i spotkania, na których gracze wymieniają się kartami i rozgrywają maratony. Pojawiają się sklepy specjalizacje się w sprzedaży gier planszowych, prowadzone przez pasjonatów, którzy zawsze doradzą coś odpowiedniego do wieku i potrzeb.

Gry stają się świetną alternatywą dla telewizji i filmów. Grając wspólnie poznajemy się, spędzamy czas aktywnie. Są gry o najróżniejszej tematyce, różnych stopniach trudności i gry które łączą pokolenia i będą świetną rozrywką i dla dziadka i dla wnuka. Dzieci grając w nie rozwijają zmysł logicznego myślenia, wyobraźnie, poznają ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu. Jest to miły sposób na deszczowy dzień.

Imprezy

Mówi się, że domeną studentów są imprezy, a sam czas studiów to najlepszy okres w życiu. Czy to jednak oznacza, że imprezować mogą jedynie ludzie młodzi? Nic bardziej mylnego! Imprezować można przez całe życie, oczywiście z umiarem.

Nie ma jednak nic bardziej elektryzującego i ekscytującego niż piątkowe przygotowania do clubbingu. Bawić się można w całej Polsce, w miastach i na wsiach, w klubach, pubach i barach. Można pójść wyjść po prostu na piwo ze znajomymi lub iść potańczyć. Do bardziej wysublimowanej rozrywki należy słuchanie muzyki na żywo np. zespołu jazzowego. Podczas nocnego rajdu ulicami miast i miasteczek czeka nas mnóstwo atrakcji, od karaoke, przez bilard i szafę grającą, aż po kręgle i maratony taneczne.

Duży wybór klubów i pubów sprawia, że możemy przebierać i wybierać w różnorodnych ofertach, stylizacjach, inscenizacjach oraz repertuarze muzycznym. Jeśli jesteśmy akurat na wsi lub w miasteczku, w którym nie ma klubów dobrym pomysłem będzie zainteresowanie się lokalnymi imprezami – festynami, zwłaszcza w okresie letnim. Zabawa na wolnym powietrzu odbywa się zwykle przy akompaniamencie szlagierów, ale również popularnych hitów disco polo.

Wybór w całym kraju jest bardzo duży, oczywiście największą grupę docelową stanowią studenci, gdyż to dla nich jest najwięcej zniżek w tego typu lokalach. Nie oznacza to jednak, że i nas może ominąć szampańska zabawa. Wystarczy dobry humor, parę drobniaków i grupa znajomych. Nie ważne ile lat mamy, ważne na ile się czujemy.

Leave a Comment