Wpisz aby wyszukać

Aktywnie z pomysłem

Gry ruchowe

Podziel się

Gry ruchowe od zawsze cieszą się wielką popularnością. Chyba największy spadek zainteresowania nimi obserwowaliśmy wtedy, gdy komputery stawały się dopiero popularne, ale już były powszechne. Wtedy dzieci znikały z ulic i podwórek i siedziały w pokojach, żeby sobie pograć w jakieś pierwsze gry komputerowe (wtedy jeszcze rzadko były to gry internetowe). Ale po tym początkowym boomie znów do łask wracają gry ruchowe.

Gry ruchowe – nieśmiertelne są podwórkowe zabawy

Nieśmiertelne są podwórkowe zabawy w stylu berka, podchodów, chowanego. Te gry od zawsze królowały wśród dziecięcych zabaw – są dynamiczne, przyjmują nielimitowaną liczbę uczestników, gwarantują dużo radości i kształtują zmysł poszukiwawczy. Czyli łączą to, co przyjemne z tym, co pożyteczne. Obecne gry ruchowe to nie tylko przebywanie na świeżym powietrzu, choć też. Przecież zabawy wymienione wcześniej pozostały, a dołączyły do nich parki Tarzana, polowe ścianki wspinaczkowe, obozy gry w paintball, rampy dla deskorolkowiczów, otwarte siłownie czy inne place zabaw. Ale takie centra zabawy powstają też we wnętrzach – dzięki temu aktywność ruchowa nie ogranicza się tylko do pory wiosennej i letniej. Powstają akademie zabawy, gdzie dzieci mogą się wyszaleć, salony z laserowym paintballem, ścianki wspinaczkowe wewnątrz budynków i inne miejsca, gdzie dziecko może zażyć aktywności sportowej, ruchowej. A jeśli już nadchodzi taka zima, że nie da rady bawić się na zewnątrz, a rodzice są zajęci i nie mogą nigdzie zawieźć dzieci pozostają gry „z telewizorem”.

Odpowiednie oprogramowanie i gadżety sprawiają, że ruchy uczestnika są powtarzane przez telewizyjny awatar. Tym sposobem można pograć w tenisa, w kręgle, pogimnastykować się. A także zrobić jeszcze wiele innych rzeczy. A wszystko to w ruchu, więc zawsze na plus!

Leave a Comment