Wpisz aby wyszukać

Aktywnie z pomysłem

Zalety uczęszczania na basen

Podziel się

Kiedy nam się chce lub nawet kiedy nam się nie chce basen jest dobrą sprawą. Kiedy jest ładna pogoda lub też kiedy plucha. Basen doskonale wpływa na nasz organizm. Nie trzeba pływać jak najlepsi zawodnicy żeby dobrze się czuć w wodzie.

Wystarczy fakt, że się umie pływać i chęci.

Czy na basenie jest bezpiecznie?

Tak. W każdej placówce zatrudniony jest ratownik, na wypadek gdyby się coś działo, jego zadaniem jest udzielić pomocy.

Jaki jest koszt chodzenia na basen?

Koszt basenu jest stosunkowo niewielki. Jeśli oczywiście mówimy o basenie, tylko o basenie, gdzie można popływać. Jeśli chcemy udać się do jakiegoś Aquaparku trzeba się liczyć z większym kosztem. Za to z mnóstwem atrakcji. Jeśli chcemy tylko popływać lepiej korzystać z mniejszych pływalni. Basen jest dobry dla naszego ciała, przede wszystkim kręgosłupa.

Na początku może się wydawać, że co to taki basen, co ja nie przepłynę 20 razy? Otóż jak się idzie pierwszy raz to te 20 długości nie jest takie oczywiste. Basen daje kopa i to potężnego, ale daje też poczucie takiej satysfakcji, dumy że się dało radę. Woda wyciąga więc człowiek ma wrażenie, że jest głodny.

Pływanie kształtuje całe ciało, dosłownie całe ciało, jest więc fajnym rozwiązaniem między kolejnymi wizytami na siłowni. Minus- suszenie głowy. Lepiej brać swoją suszarkę, bo sprzęt pływalni nie jest raczej dobrym sprzętem. A mokra głowa to główny krok do choroby, a nie o to nam przecież chodzi.

Poza tym, jak nie mamy ochoty pływać to zawsze można wykonywać jakieś ćwiczenia w wodzie, czy pograć w piłkę ze znajomymi. Wybór należy do nas.

Wcześniejszy artykuł
Kolejny artykuł

Leave a Comment

Next Up