Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Jak szybko schudnąć bez głodzenia się? Czy to możliwe? Krótki poradnik, dlaczego warto mieć smukłą sylwetkę

Podziel się

Wiele osób niestety nadal uważa, że aby schudnąć trzeba się głodzić. Ale jest to jakże błędne i co gorsza niebezpieczne stwierdzenie, wszak warto wiedzieć, że głodząc się nie tylko nie dostarczacie organizmowi tego, co trzeba, lecz także spowalniacie metabolizm. A wtedy, gdy już zaczniecie jeść, to efekt jojo będzie pewny. Dlatego my w dzisiejszym poradniku postaramy się odpowiedzieć na pytania: jak szybko schudnąć, bez głodzenia się i dlaczego warto mieć smukłą sylwetkę?

Dlaczego warto mieć smukłą sylwetkę?

Nim przejdziemy do zasad zdrowego odchudzania się, odpowiemy na pytanie: dlaczego warto być szczupłym? A odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna. Otóż należy być szczupłym, bo bycie szczupłym niweluje i znacząco zmniejsza ryzyko wielu chorób, począwszy od nowotworów, przez choroby serca, aż na cukrzycy kończąc. Dlatego też pamiętajcie, że walczycie o szczupłą sylwetkę, bo zdrowie jest najważniejsze, a nie po to, aby dobrze się prezentować czy też dodawać sweet focie na portale społecznościowe. Owszem lepiej wyglądając możecie lepiej poczuć się w swojej skórze, ale i pozbyć się kompleksów, ale nadal najważniejsze jest zdrowie i to ono powinno być Waszą główną motywacją.

Zmiana sposobu odżywiania ma znaczenie

Nie można tylko na chwilę zrezygnować z jedzenia jakichś produktów, czy wprowadzić dietę redukcyjną. Otóż na diecie trzeba być cały czas, ale dieta nie oznacza odchudzania się lecz zmianę nawyków żywieniowych na dobre i zdrowe. A więc należy zrezygnować z jedzenia śmieciowego, ale i kolorowych napojów. Krowie mleko lepiej zastąpić sojowym bądź migdałowym, a biały cukier zupełnie wyeliminować z diety, ewentualnie można od czasu do czasu postawić na cukier brązowy. Do tego Wasza dieta powinna być bogata w warzywa, najlepiej świeże, zimą możecie skorzystać z mrożonek, które najlepiej przygotować latem z dostępnych produktów. Jeżeli lubicie mięso, to porzućcie wołowinę i wieprzowinę na rzecz indyka i królika. Do tego od czasu do czasu polecamy Wam jedzenie gotowanej wątróbki z kurczaka, która ma sporo żelaza. Warto też wprowadzić do diety sporą ilość ryb, ale o dziwo tych tłustych. Oczywiście należy je jadać w wersji gotowanej na parze bądź też z piekarnika. Słodycze możecie zastąpić owocami. Bardzo ważne jest też nawadnianie się, a więc pijcie wodę, a latem dodatkowo zjadajcie spore ilości arbuzów. Z kolei wegetarianie powinni nie tylko jadać tofu czy soje, ale wprowadzić do diety większe ilości fasoli i to w każdej postaci.

Ruch to zdrowie

Ruch to zdrowie – choć to truizm, to jednak wiele osób o tym zapomina, dojeżdżając wszędzie samochodem. Lepszym wyborem jest oczywiście zmiana środka transportu na rower. Oczywiście jazdę na rowerze polecamy każdemu, wszak dzięki niej możecie nie tylko wymodelować sylwetkę, ale i zgubić to, co nadbywa. Pamiętajcie jednak, aby dodatkowo zaopatrzyć się w rowerowy licznik. Dzięki temu będziecie wiedzieć, jaki dystans pokonaliście. Ponadto pamiętajcie, aby sukcesywnie zwiększać długość trasy, choć oczywiście na początku możecie zacząć od mniejszych dystansów. Świetnym wyborem będzie licznik liczący kilometry i spalone kalorie. To nie jedyna aktywność, która pozwala szybko schudnąć, bo warto też wybrać się na siłownię na wolnym powietrzu, a wieczorami bądź wcześnie rano chodzić na jogging. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą bidonu z wodą.

Drobne nawyki, a duże zmiany

Zmiana nawyków jest ważna, a więc warto rezygnować z windy na rzecz schodów, ale i porzucić nieaktywne spędzanie wolnego czasu . Zatem zamiast siedzieć przed telewizorem, koniecznie wybierzcie się potańczyć, czy popływać. Dodatkowo polecamy Wam jeszcze przyjemności, które pozwalają się rozwijać, a więc czytanie książek. Możecie też podczas biegania korzystać z audiobooków. Na samym końcu przypominamy także o zadbaniu także o zdrowie psychiczne, wszak ma tak samo duże znaczenie.

Jeżeli nie macie czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków, to zawsze możecie zdecydować się na dietę pudełkową. Taka forma jest bardzo zdrowa, a ponadto jedzenie jest smaczne i przygotowywane zgodnie z zasadami zdrowej stylu życia.

Leave a Comment