Aktualności

Na co wydać otrzymane w formie prezentu świątecznego pieniądze? Poznaj dobre pomysły i jeszcze lepsze rozwiązania

Któż z nas nie lubi dostawać prezentów? Oczywiście to pytanie retoryczne, jednak bądźmy szczerzy, nieraz nie mamy zupełnie pomysłu co kupić drugiej osobie, ale i ta osoba nie ma nam co zakupić. Zatem zamiast kupować kolejną parę tandetnych skarpetek czy zestaw kremów przeciwzmarszczkowych zdecydowanie lepiej podarować komuś bon podarunkowy bądź pieniądze. Może nie jest to wyszukany prezent, ale lepsze to niż prezent, który obdarowanemu nie będzie się zupełnie podobać, bo wtedy to już marnotrawstwo na 100%. A więc w dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam dobre pomysły i jeszcze lepsze rozwiązania, na co wydać otrzymane w formie prezentu świątecznego pieniądze.

Coś dla zdrowia i świetne hobby

Czy można zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia, a przy tym „to coś” może być świetnym hobby? Oczywiście wystarczy tylko zakupić rower, bo jazda na rowerze daje sporą dawkę przyjemności i endorfin zarazem, a przy tym poprawia krążenie i co pewnie istotne dla wielu osób fantastycznie modeluje sylwetkę. Zatem tych zalet jest naprawdę sporo. Jeżeli więc dostaliście trochę kasy na święta i nie macie ochoty kupować kolejnych bzdur, które i tak będą leżeć na dnie szafy, to polecamy Wam zakup nowych rowerów, które notabene wcale nie są takie drogie i modele miejskie można kupić za mniej niż 1500 złotych. Jak wiadomo obostrzenia są jakie są, dlatego też warto stawiać na takie aktywności, które są bezpieczne dla naszego zdrowia, a przy tym my sami nie stanowimy zagrożenia dla innych, a nie ma nic lepszego niż jazda na rowerze. Przypominamy o noszeniu kasku i ochraniaczy dla własnego bezpieczeństwa, podobnie jak odblasków.

Do świnki skarbonki

Nie jesteśmy narodem, który lubi czy nawet umie oszczędzać, cóż wiele osób zwyczajnie żyje ponad stan, a na wielu kontach zamiast oszczędności są debety. Dlatego też, gdy otrzymamy pieniądze to zamiast od razu wpaść w szał zakupów, które i tak nie są nam potrzebne, zdecydowanie lepiej je odłożyć. Można na konta, dzięki temu debet się zmniejszy, a jeżeli go nie macie to można założyć lokatę oszczędnościową, no może zyski z niej małe, ale zawsze jakieś są. Alternatywą jest oczywiście świnka skarbonka, koniecznie taka, z której nie można podbierać pieniędzy. Zawsze można odłożyć trochę kasy na przyszłe wakacje, wszak wszystko może już wróci do normy. Ale można też odkładać pieniądze na jakieś wymarzone sprzęty, choćby nowe rowery. Możliwości jest dużo, bardzo dużo i wystarczy tylko się zastanowić i gotowe.

Na zdrowie, dla zdrowia i w zdrowiu

Skoro było już o jeździe na rowerze, która daje przyjemność i jest zdrowa, to czas także pomyśleć co jeszcze można zrobić dla siebie i swojego zdrowia. Otóż nie od dziś wiadomo, że sporo ludzi zbyt zdrowo się nie odżywia, a na krytykę reaguje hasłem „bo nie mam czasu”. Jeżeli i Wy należycie do tych zapracowanych, którzy zamiast gotować jadają fast foody, by potem narzekać na wagę, to mamy dla Was dobre rozwiązanie, a dokładnie zakup parowaru. Umieszczacie w nim tylko jedzenie i czekacie aż będzie gotowe. Nie musicie pilnować, dodawać tłuszczu czy podlewać. Zawsze możecie także wykupić catering dietetyczny i przekonać się czy u Was także sprawdzi się tak rewelacyjnie.

Z serca dla małego serca

Jeżeli jednak wydaje Wam się, że macie wszystko czego potrzebujecie bądź też chcecie zrobić coś dobrego dla braci mniejszych, to polecamy Wam wydanie pieniędzy na zakup karmy czy akcesoriów dla schroniska. Można także zakupić coś dla pasiaków z domów tymczasowych. Dobrej jakości karma, koce, poduszki czy nawet zabawki typu kong sprawią, że nawet porzucone zwierzęta mogą zaznać wreszcie miłości. Oczywiście jeżeli macie także możliwość, to polecamy Wam także adopcję, choć pamiętajcie, że zwierzę to nie zabawka, dlatego też Wasza decyzja musi być w 100% przemyślana i musicie mieć warunki dla zwierzaka oraz czas, a także wiedzieć, że psiaki ze schroniska mogą wykazywać problemy behawioralne i trzeba liczyć się z tym, że z takim czworonogiem czeka was wiele pracy, ale gdy zdobędziecie już jego zaufanie, obdarzy Was bezwarunkową miłością

Oczywiście prezenty fajnie jest także dawać, ale jeżeli nie macie pomysłu, to lepiej podarować gotówkę niż coś z czego dana osoba będzie niezadowolona. Alternatywą są także karty podarunkowe czy vouchery.